Hradec n./Sv. - Radiměř 3 : 3 (2:2)

05.10.2009 18:00

Rozhodčí: Dvořák P. (Svitavy)

Branky: 8´0:1 Pálka z p.k., 16´1:1, 19´1:2 Beneš, 23´2:2, 55´2:3 Beneš, 83´3:3 z p.k.

ŽK: 3:0

Diváci: 50

Dlouho očekávané derby na které se těšil z okolí snad každý dospělo ke svému dni !!

Zápas začal velmi svižně a lépe pro hosty z Radiměře, když už v 8 minutě kopal pokutový kop Kamil Pálka a oproti minulému zápasu se tentokrát nemýlil 0:1. Jenže domácí se z toho nepoložili a hrozili nepříjemnými útoky. Po jednom z nich se ocitli před osamoceným Trnečkou J., který ale pohotově střelu vytěsnil na břevno a poté si míč pokryl pod sebou. V 16 minutě domácí zahrávali trestný kop, obrana Radiměře nezareagovala na přetažený centr a střelou z voleje nedal útočící hráč našemu brankáři šanci 1:1. Za 2 minuty se skóre opět měnilo ve prospěch hostů, když z těžkého úhlu na pravém křídle poslal jedovatou střelu Beneš a ta skončila angličanem 1:2 ! A to nebylo vše ! Za další 4 minuty si nejspíš naše obrana skočila na svačinku ! - poskakující míč před našim vápnem si převzal domácí útočník, naznačil střelu, stoper Trnečka T. mu skočil na "špek", on si ho obešel a sám před gólmanem si mohl vybrat kam to chce 2:2 ! Tak skončil i poločas.

Druhou půli začali radiměřští v zadu zodpovědněji a směrem do předu aktivněji. Po jedné zdařilé kombinaci a skvělém úniku Beneše jsme opět vedli !! Jenže potom přišla asi rozhodující chvíle, kdy nejlepší 3 hráči dorostu museli v 69 minutě vystřídat, aby jeli pomoci mužům, kteří hráli v Mladějově. Na jejich místa přišli žáci a ti už měli také jeden zápas v nohách za svou kategorii. V 83 minutě se kopala druhá penalta, tentokrát na straně domácích za ruku Jiřího Pally ve vápně, kterou proměnil hradecký Lopaur a uzavřel tak smírnou remízu jinak velmi slušného utkání bez zákeřných faulů, jak to ve většině vyhrocených derby bývá.